Na rynku oprogramowań dla Techników dentystycznych nie ma zbyt dużego wyboru. Od kilku lat dostępne są jedynie dwie firmy, które polecają swoje produkty. Jednym z nich jest Protetis – funkcjonuje najdłużej na rynku, przez co jest najbardziej rozpoznawalny, ale istnieje też Protetic4You, który pojawił się niedługo po wprowadzeniu wyrobów medycznych dla techników dentystycznych. 


Oba oprogramowania wymagają instalacji i w podstawowej wersji są dostępne wyłącznie na jedno urządzenie. Chcąc mieć dostęp z kilku urządzeń należy dokupić kolejny pakiet. Poniżej w tabeli zostały porównane oba oprogramowania oraz nowość na rynku PROTETIC, który dostępny jest online, na urządzenia mobilne oraz bez ograniczeń na ilość urządzeń.


  


PROTETIC nie jest jeszcze aż tak bardzo rozbudowany, ale wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia ewidencji zleceń, monitorowania i powiadamiania stomatologów o postępach pracy ma. Należy dodać, że PROTETIC stale się rozwija i poszerza o nowe funkcje. Zwrócić należy uwagę również na cenę – jest ona bardzo konkurencyjna. Dodatkowo ewidencjonując tylko 10 zleceń w ciągu miesiąca serwis jest całkowicie bezpłatny.